Türkiye’nin en genç sosyal girişimcilerinden olan Ece Çiftçi, kurduğu sosyal girişimler ile Türkiye ve dünyada başarılı çalışmalara imza atmıştır. Kendisini seri sosyal girişimci olarak tanımlayan Çiftçi SosyalBen Vakfı, SosyalBen Store ve SosyalBen Akademi ile sivil toplum ve girişimcilik alanına fayda sağlamış, sağlamaya da devam etmektedir.

 


SosyalBen Vakfı

SosyalBen Vakfı 07- 13 yaş aralığında ekonomik anlamda dezavantajlı öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda da atölye programları ile öğrencilere saha çalışmaları üzerinden bir eğitim programı sunmaktadır.

SosyalBen Vakfı saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, tiyatro, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, yaratıcı drama, sahne sanatları, icat, takı tasarımı vb birçok alandaki çalışmalarıyla öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a; The Gambia(Afrika)’dan Üsküp(Makedonya)’e, Katmandu(Nepal)’dan, Ulanbatur(Moğolistan)’a, Phnom Penh(Kamboçya)’dan, Rozaje(Karadağ)’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, bu çalışmalar için gerekli bütçeyi sponsorlar ve bağışlar aracılığıyla temin etmektedir.

www.sosyalben.org

SosyalBen Akademi

2015 yılında Ece Çiftçi tarafından kurulan SosyalBen Akademi bireyleri, öğrencileri ve kurumları sosyal sorumluluk projeleriyle tanıştıran, gönüllülük ve sosyal sorumluluk projelerinin hayat boyu uygulanması gereken bir felsefe olduğunu öğretmeyi hedefleyen; yerel ve uluslararası projeler ile çalışmalarını yürüten, genç nesillerin bilinçli yetişmelerine katkı sağlayan sosyal sorumluluk danışmanlık şirketidir.

www.sosyalbenakademi.com

SosyalBen Store

2015 yılında kurulan SosyalBen Store, SosyalBen Vakfı’nın projelerine bütçe oluşturmak ve daha çok insanda farkındalık yaratmak amacıyla geniş ürün yelpazesinin yer aldığı satış merkezidir.

www.sosyalben.org/sosyalbenstore


ECE ÇİFTÇİ HAKKINDA

Ece ÇİFTÇİ SosyalBen Derneği ve SosyalBen Akademi Danışmanlık şirketinin kurucusudur.

Ece hayatının büyük bir kısmını sosyal sorumluluk projesinin gerçekleştirmeye adadı.

Projesi SosyalBen TV8 de yayınlanan Bir Fikrin Mi Var? Yarışmasında birinci olduktan sonra daha fazla kişi bu projeye inanmaya başladı.

Ece Afrika,Asya, Avrupa ve Amerikada yüzlerce çocuğun hayatına dokundu ve projesinin bir sonucu olarak Harvard ve Oxford Üniversitelerinden kabul aldı. Şimdi Hayallerime Dünya inandı diyebilmenin gururunu yaşıyor.

VIDEO BLOG

TWEET AKIŞI

EKOTURK TV - SosyalBen Vakfı Neler Yapıyor?